مهارت‌های زبان انگلیسی خود را با استفاده از این ۱۰ روش بهبود ببخشید

//مهارت‌های زبان انگلیسی خود را با استفاده از این ۱۰ روش بهبود ببخشید

مهارت‌های زبان انگلیسی خود را با استفاده از این ۱۰ روش بهبود ببخشید

نویسنده: | ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ ۲۳:۱۰:۳۸ 19 ژانویه 2019|مقالات|بدون ديدگاه

مهارت‌های زبان انگلیسی خود را با استفاده از این ۱۰ روش بهبود ببخشید.

وقتی زبان اصلی و مادری خود را می‌آموزیم، در ابتدا می‌شنویم، سپس صحبت می‌کنیم، پس از آن می‌آموزیم که بخوانیم و در نهایت بنویسیم.

شنیدن، صحبت‌کردن، خواندن، و نوشتن، مهارت‌های زبان انگلیسی هستند که باید برای یادگیری کامل مکالمه و مهارت‌های ارتباطی در هر جامعه و زبان، آنها را بیاموزیم.

شنیدن و خواندن در زمره مهارت‌های Receptive یا مهارت‌های دریافتی زبان می‌باشند: یعنی ورودی، به عنوان مثال شما در شرایطی قرار می‌گیرد که به صورت مداوم با زبان انگلیسی سروکار دارید.

صحبت‌کردن و نوشتن در زمره مهارت‌های Productive یا مهارت های تولیدی زبان هستند: یعنی خروجی، به عنوان مثال عمل تولید زبان انگلیسی به عنوان بخشی از فرایند یادگیری زبان دوم.

برای دستیابی به این چهار مهارت اصلی و اساسی زبان، باید خودتان را با زبان انگلیسی محاصره کنید: یادگیری زبان انگلیسی را به بخشی از زندگی خود در خانه، در محل کار و حتی اوقات فراغت‌تان تبدیل کنید.

در ادامه نکاتی را بیان می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا بتوانید بر دشواری‌هایی که ممکن است در یادگیری این مهارت‌های زبان انگلیسی با آنها مواجه شوید غلبه کنید.

تا جایی که برای شما امکان‌پذیر است خود را در شرایطی قرار دهید که با زبان انگلیسی بیشتر سروکار داشته باشید:

با تمرین پیشرفت می‌کنید، به این معنی که اگر می‌خواهید مهارت‌هایی را بهبود بخشید باید آنها را تمرین کنید.

به عنوان فردی تازه‌کار در آموزش مهارت‌های زبان انگلیسی، شما باید هر چهار مهارت زبان را بیاموزید: گوش‌دادن، صحبت‌کردن، خواندن و نوشتن.

گوش دادن

این مهارت نقش بسیار مهمی در آموزش هر زبانی ایفا می‌کند. گوش دادن مفید و مؤثر و کارا به درک مفاهیم و مطالب و بسیاری از موارد دیگر کمک می‌کند و باعث می‌شود بهتر و دقیق‌تر صحبت کنید.

چگونه می‌توانید مهارت شنیداری خود را بهبود ببخشید؟ شما باید فعالانه گوش دهید، به عنوان مثال شما باید علاوه بر اینکه به آنچه بیان می‌شود توجه کنید، به نحوه بیان آن نیز توجه داشته باشید. بنابراین، گوش دهید:

 1. به موسیقی گوش دهید – قدیمی یا امروزی؛ هرنوع موسیقی‌ای که می‌پسندید، اما اطمینان حاصل کنید که به متن آهنگ توجه می‌کنید (در برخی موارد خواندن متن آهنگ ممکن است به درک آن کمک کند).

 

 1. به فیلم‌های سینمایی، برنامه‌های تلویزیونی، اخبار، برنامه‌های سرگرم کننده و رادیو گوش کنید – فیلم‌های ماندگار قدیمی را تماشا کنید. اگر دستگاه دی وی دی دارید می‌توانید یک فیلم را چندین بار مشاهده کنید.
  می‌توانید در ابتدا با زیرنویس آنها را مشاهده کنید و سپس وقتی از خود اطمینان پیدا کردید آنها را بدون زیرنویس مشاهده کنید.
  شما می‌توانید رادیو انگلیسی در خانه داشته باشید یا اینکه از تلفن‌های همراه هوشمند خود برای گوش دادن به شبکه‌های رادیویی انگلیسی زبان استفاده کنید. حتی در زمانی که واقعاً هم به آن گوش نمی دهید در واقع گوش‌های شما به صدای این زبان آشنا می‌شوند و به آن عادت می‌کنند.

 

 1. به نمایش‌ها، نمایشگاه‌ها، و گفتگو‌ها، و غیره گوش دهید. البته به زبان انگلیسی.

 

 صحبت کردن

 

 1. وارد چت روم‌ها شوید. امروزه تکنولوژی در زمینه شبکه‌های اجتماعی پیشرفت چشمگیری داشته است، بنابراین شما می‌توانید در هر مکانی که زندگی می‌کنید یک چت روم بیابید و وارد آن شوید.

 

 1. صحبت کنید و صدای خود را ضبط کنید. در ابتدا ممکن است اینکار کمی مضحک به نظر برسد، اما اینکار به شما کمک می‌کند تا صدای خود را دوباره بشنوید و در صورت عدم رضایت از آن، می‌توانید بارها و بارها آن را ضبط کنید تا به نتیجه دلخواه‌تان برسید.

 

 1. زمانی که در کلاس حضور ندارید با همکلاسی‌های خود انگلیسی صحبت کنید. یک گروه تشکیل دهید و حتی در آن مسابقه و سرگرمی اجرا کنید، مشغول غذا خوردن شوید و یا تنها با یکدیگر صحبت کنید.

 

خواندن

 

این یک فرایند ذهنی است و توسعه و بهبود آن کمی زمانبر است: ذهن شما باید معانی و مفاهیم را به کلمات، جملات و اصطلاحاتی که در نماد‌ها وجود دارد اتصال دهد. همچنین ذهن شما باید دستور زبان و ساختار زبانی را که در جملات می‌خواند درک کند.
اگر بتوانید مهارت‌های مربوط به خواندن را به خوبی بیاموزید، در آینده کمک شایانی به شما خواهد نمود. مطالعات شما می‌تواند در زمینه‌های زیر باشد:

 

 1. کتابها و مقاله‌های اینترنتی که به زبان انگلیسی است. اگر بخواهید می‌توانید با کتاب‌هایی شروع کنید که قبلاً آنها را به زبان مادری خود مطالعه کرده‌اید، یا کتاب‌هایی که به فیلم سینمایی تبدیل شده‌اند.
  با کتاب‌های ساده‌تر شروع کنید، حتی می‌توانید با کتاب‌های کودکان یا کتاب داستان‌های کمیک شروع کنید: تصاویر موجود در کتاب به درک مطالب کمک می‌کند و نیازی نیست تمام کلمات را متوجه شوید.

 

 1. زبان سیستم عامل تلفن‌های هوشمند همراه و تبلت و کامپیوتر خانگی خود را به انگلیسی تغییر دهید. با اینکار ذهن شما یک کارایی را به یک کلمه خاص ارتباط می‌دهد که باعث می‌شود آن کلمه را سریع‌تر بیاموزید، همچنین با اینکار می‌توانید به واژگان لغت خود بیفزایید.

 

نوشتن

 

بیشتر افراد تصور می‌کنند که این مهارت از مهارت‌های زبان انگلیسی، بسیار دشوار است و از انجام دادن آن می‌ترسند. همه افراد می‌توانند با برنامه‌ریزی و کمی اشتیاق به یادگیری، اینکار را به سادگی انجام دهند و در مهارت‌های نوشتاری پیشرفت کنند.

 

 1. کلمات و اصطلاحات را بنویسید. کلمات و اصطلاحاتی را که فکر می‌کنید مفید هستند بنویسید، سعی کنید آنها را همراه با معنی آنها و همچنین یک مثال بنویسید. اگر آنها را در جمله ببینید می‌توانید آنها را بهتر به خاطر بیاورید. اگر یک دفتر روزانه داشته باشید می‌توانید از آنها استفاده کنید.

 

 1. نظرات خود را در وب سایت‌های انگلیسی بنویسید. در وبسایت‌های امروزی بلاگ‌هایی منتشر می‌شود که شباهت زیادی به مقالات دارد.
  بسیاری از افراد از آنها استفاده می‌کنند تا بتوانند ایده‌های خود را در مورد یک موضوع خاص مطرح کنند یا مواردی را توضیح دهند – از آموزش بافت یک روسری گرفته تا موضوعات بسیار پیشرفته‌تر و فنی یا فلسفی.
  یکی از ویژگی‌های مشترک تمامی این بلاگ‌ها فعال بودن آنها است: بازدیدکنندگانی که این مقالات را مطالعه می‌کنند می‌توانند نظرات خود را ثبت کنند و در مباحثات شرکت کنند.
  حتی اگر طرفدار وبلاگ‌نویسی نیستید، ممکن است بتوانید وبلاگ‌هایی پیدا کنید و تشویق شوید که در آنها مشارکت کنید.
  بنابراین، به خودتان سخت نگیرید و این کار را انجام دهید. نیازی نیست برای بیان نظرتان در مورد محتوایی که مطالعه کرده‌اید یا آنچه که در رابطه با آن احساس می‌کنید متخصص باشید، تنها کافی است چند جمله در رابطه با آن و آنچه که به نظرتان می‌رسد بنویسید.

 

تمام نکته‌هایی که در بالا به آن اشاره کردیم می‌تواند در یک کلمه خلاصه شود: تمرین، تمرین، تمرین!!! به هر سبکی که آموزش می‌بینید، زبان مادری‌تان هر چه که هست، کلید یادگیری مهارت‌های زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم، تمرین و ممارست در تمرینات است، هر چقدر که می‌توانید. انگلیسی با کوروش را به خاطر داشته باشید

درباره نویسنده:

Avatar

ثبت ديدگاه