راهکارهایی برای یادگیری آسان‌تر مکالمه زبان انگلیسی

//راهکارهایی برای یادگیری آسان‌تر مکالمه زبان انگلیسی

راهکارهایی برای یادگیری آسان‌تر مکالمه زبان انگلیسی

نویسنده: | ۱۳۹۷/۹/۲۲ ۱۵:۲۹:۲۰ 13 دسامبر 2018|مقالات|بدون ديدگاه

راهکارهایی برای یادگیری آسان‌تر مکالمه زبان انگلیسی. یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند مشکل باشد، اما تسلیم نشوید! با تمرین کافی و منابع مناسب می‌توانید با اطمینان انگلیسی صحبت کنید.

قسمت اول:مکالمه زبان انگلیسی خود را بهبود بخشید

۱. هر روز کمی انگلیسی صحبت کنید.

بهترین راه برای یادگیری زبان جدید فقط صحبت کردن است. مهم نیست که شما فقط پنج کلمه انگلیسی بدانید. سریع‌ترین و موثرترین روش بهبود مکالمه، صحبت کردن با یک نفر دیگر است.

صبر نکنید تا زمانی که از صحبت کردن، احساس راحتی بیشتری کنید

احتمالا برای مدتی طولانی به آن سطح نخواهید رسید، پس خودتان را از منطقه راحتی خود بیرون بکشید و به زبان انگلیسی صحبت کنید. شما از این که مهارت‌های زبانی شما به سرعت بهبود می‌یابند شگفت‌زده خواهید شد.

یک انگلیسی زبان را پیدا کنید که مدتی با شما صحبت کند

ممکن است بتوانید با آن‌ها یک مبادله زبانی انجام بدهید. به طوری که آن‌ها ۳۰ دقیقه با شما صحبت کنند و شما ۳۰ دقیقه با زبان مادری خود صحبت ‌کنید. اگر شما در یک کشور انگلیسی‌زبان زندگی می‌کنید، می‌توانید با صحبت‌های ساده با افرادی که ملاقات می‌کنید تمرین را شروع کنید.

۲. روی تلفظ خود، کار کنید.

اگر واقعا می‌خواهید سطح زبان انگلیسی خود را بهبود بخشید، تلفظ صحیح و روشن، ضروری است. به دقت گوش دهید تا گوینده انگلیسی چگونه کلمات و صداهای خاصی را تلفظ می‌کند و نهایت تلاش خود را برای کپی کردن از آن‌ها انجام دهید.

به هر صدایی که با آن آشنا نیستید و یا این که در زبان مادری‌تان وجود ندارد توجه خاصی داشته باشید. به عنوان مثال، برخی از افراد به سختی R  را تلفظ می‌کنند.

دقت کنید که تلفظ کلمات خاص انگلیسی بسته به جایی از جهان که در آن صحبت می‌شود متفاوت است. برای مثال، انگلیسی آمریکایی بسیار متفاوت از انگلیسی بریتانیایی است.

اگر قصد سفر به یک کشور انگلیسی‌زبان را داشته باشید، این چیزی است که باید در هنگام یادگیری نحوه تلفظ کلمات مشخص در نظر بگیرید.

۳. دامنه واژگان خود را افزایش دهید و از عبارت‌های تکنیکی استفاده کنید.

با استفاده ازکلمات گسترده‌تر و عبارات انگلیسی بیشتری که یاد می‌گیرید، یادگیری زبان انگلیسی ساده‌تر خواهد شد. مطالعه کردن، تماشای تلویزیون انگلیسی و گوش دادن به اخبار بسیار مفید است.

این مقاله را نیز بخوانید: آیا تکنیک‌های جالبی که می‌توانید انگلیسی را سریع‌تر یاد بگیرید می‌شناسید؟

زمانی که یک کلمه یا عبارت جدید یاد گرفتید، باید تلاش کنید که از آن در یک جمله استفاده کنید. این بهترین راه برای سپردن آن به حافظه است.

یک راه ساده دیگر برای سپردن کلمات جدید به حافظه این است که برچسب‌ها را برای لوازم خانگی روزمره برچسب بزنید و آن‌ها را در خانه یا آپارتمان خود نگه دارید. سپس هر بار که از کتری استفاده می‌کنید یا در آینه نگاه می‌کنید، کلمه انگلیسی را خواهید دید که به شما خیره شده‌اند.

۴. در یک گروه انگلیسی شرکت کنید.

یک راه عالی دیگر برای گنجاندن مکالمه زبان انگلیسی در برنامه هفتگی تان، ثبت‌نام برای یک گروه انگلیسی است. حضور در کلاس انگلیسی راهی خوب برای تمرکز بر روی برخی از جنبه‌های رسمی‌تر صحبت کردن از زبان انگلیسی است.

کلاس انگلیسی، روش صحیح گرامری را به شما آموزش می‌دهد که شامل ساختار جمله مناسب و الحاق فعل است و به طور کلی یک رویکرد ساختاریافته برای یادگیری زبان فراهم می‌کند.

حضور در یک گروه مباحثه یک روش غیر رسمی و یادگیری آسان انگلیسی است، که در آن تاکید بیشتر بر ارتباط و ایجاد رابطه است تا صحبت کردن “درست” انگلیسی.

صحبت کردن در انگلیسی در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند راحت‌تر با دیگران صحبت کنید. هر دوی این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند، پس بهتر است هر دو را اگر می‌توانید انجام دهید!

۵. یک فرهنگ لغت همراه داشته باشید.

حمل یک فرهنگ لغت انگلیسی با شما در تمام زمان‌ها (چه یک کتاب واقعی باشد یا یک اپلیکیشن تلفن همراه)می‌تواند بسیار مفید باشد.

داشتن فرهنگ لغت به این معنی است که شما هرگز برای یک کلمه گرفتار نخواهید شد. اگر مکالمه زبان انگلیسی با یک انگلیسی زبان داشته باشید و یک کلمه را در وسط جمله فراموش کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک ثانیه طول بکشید تا به آن نگاه کنید.

همچنین داشتن یک فرهنگ لغت برای خواندن در طول روز در طول لحظات خصوصی، مانند زمانی که در اتوبوس نشسته‌اید و منتظر هستید تا از خیابان عبور کنید و یا مشغول نوشیدن یک فنجان قهوه باشید، مفید است.

شما می‌توانید هر روز ۲۰ تا ۳۰ کلمه انگلیسی را با استفاده از این تکنیک یاد بگیرید!

شما به عنوان یک مبتدی باید با یک فرهنگ لغت انگلیسی به فارسی شروع کنید که تعاریف در زبان مادری شما را فراهم می‌کند. با این حال، زمانی که مهارت‌های زبانی شما بهبود می‌یابد، باید از فرهنگ لغات انگلیسی – انگلیسی استفاده کنید، که تعاریف زبان انگلیسی را برای کلمات انگلیسی فراهم می‌کند.

آزمون بخش ۱: بهترین دلیل برای شرکت در کلاس انگلیسی چیست؟

برای آموختن انگلیسی رسمی.
برای تمرین مکالمات انگلیسی.
برای کار بر روی تلفظ انگلیسی تان.
زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

قسمت دوم: بهبود مهارت‌های نوشتاری، خواندن و گوش دادن شما:

۱.به رادیو و یا پادکست انگلیسی گوش دهید.

یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود مکالمه زبان انگلیسی است. سپس باید برای گوش دادن به پادکست‌ها یا برنامه‌های رادیویی حداقل ۳۰ دقیقه در روز زمان بگذارید.
می‌توانید این کار را در سالن ورزش، در رفت و آمد خود به محل کار، یا در حالی که در حال نشستن کنار کامپیوترتان هستید انجام دهید. سعی کنید آنچه را که گفته می‌شود درک کنید، فقط اجازه ندهید که انگلیسی، شما را شستشو دهد.

حتی اگر آن را خیلی سریع می‌بینید، سعی کنید کلمات و عبارات کلیدی را انتخاب کنید تا ایده کلی درباره آنچه که صحبت در مورد آن است، به دست آورید.

اگر می‌توانید به کلمه یا عباراتی که متوجه نمی‌شوید توجه کنید و بعد از آن ترجمه را نگاه کنید. سپس به پادکست گوش فرا دهید و یا دوباره سعی کنید کلمات یا عبارات جدید را در متن بشنوید.

۲. فیلم‌های انگلیسی تماشا کنید و برنامه‌های تلویزیونی را تماشا کنید.

یک راه جالب دیگر برای بهبود درک گوش دادن، تماشای فیلم‌های انگلیسی و نمایش‌های تلویزیونی است. سعی کنید فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی را انتخاب کنید که از آن لذت می‌برید. این باعث می‌شود که انگلیسی بیشتر شبیه یک کار روزمره باشد.

در صورت امکان، فیلم‌ها را انتخاب کنید یا نشان دهید که شما قبلا با آن آشنا هستید، مانند کارتون‌ها یا فیلم‌های پرفروش. اگر شما قبلا داستان اصلی را بدانید، زبان را بسیار راحت‌تر خواهید یافت. با این حال، شما باید از تماشای فیلم یا نمایش‌های تلویزیونی با زیرنویس فارسی اجتناب کنید زیرا آن‌ها فقط حواس شما را پرت می‌کنند.

۳. یک کتاب، روزنامه یا مجله انگلیسی بخوانید.

خواندن بخش مهمی از یادگیری مکالمه زبان انگلیسی است، بنابراین تمرین را فراموش نکنید! چیزی پیدا کنید که واقعا به آن علاقه دارید. چه یک رمان مشهور انگلیسی، یا یک مجله مد باشد. هر کلمه یا عباراتی را که درک نمی‌کنید پررنگ کنید، سپس آن‌ها را در فرهنگ لغت نگاه کنید.

اگر تنها هستید، می‌توانید با صدای بلند بخوانید. این به شما این امکان را می‌دهد که درک مطالعه‌تان را بهبود بخشید در عین حال بر روی تلفظ نیز کار می‌کنید.

۴. یک دفتر یادداشت به زبان انگلیسی داشته باشید.

علاوه بر خواندن و درک مطلب، باید زمانی را صرف کار بر روی انگلیسی نوشتاری‌تان کنید. این ممکن است یکی از دشوارترین جنبه‌های یادگیری زبان شما باشد، اما با این وجود مهم است. نوشتن در زبان انگلیسی به شما کمک خواهد کرد تا بر روی ساختار جمله، دستور زبان و هجی کردن، کار کنید.
سعی کنید دفترچه خاطرات انگلیسی را نگه دارید که هر روز چند جمله را یادداشت کنید. لازم نیست عمیقا شخصی باشید. می‌توانید در مورد آب و هوا، چیزی که برای شام می‌خورید و یا برنامه‌های روزانه بنویسید.

آزمون بخش ۲: مهم‌ترین دلیل برای شما این است که خاطراتتان را به زبان انگلیسی بنویسید چیست؟

زیرا این یک راز است.
برای اینکه انگلیسی را در خفا یاد بگیرم.
برای تمرین انگلیسی نوشتاری شما.

قسمت سوم: مقدمه‌ای بر زبان جدید خود

۱. با انگیزه بمانید.

هنگام یادگیری زبان انگلیسی، مهم است که با انگیزه بمانید. با یادآوری این که چقدر می‌خواهید به آن دست یابید، به هدف یادگیری زبان خود متعهد بمانید. در مورد تمام تجربیات و فرصت‌هایی که زمانی برای شما در اختیار شما قرار خواهند گرفت، فکر کنید.

شما می‌توانید با انگلیسی زبانان در سرتاسر دنیا صحبت کنید و روابط جدید و هیجان‌انگیز را توسعه دهید، شما قادر خواهید بود با فرهنگ صحبت کردن با زبان انگلیسی مثل قبل و به طور بالقوه بیشتر به عنوان یک نتیجه از مهارت‌های زبانی جدید خود دست پیدا کنید.

  1. هر روز تمرین کنید.

اگر می‌خواهید به سرعت روان شوید، باید هر روز تمرین کنید. یادگیری یک زبان جدید، براساس تکرار است، بنابراین اگر شما بیش از حد بین جلسات مطالعه صبر کنید، همه چیزهایی را که قبلا یاد گرفتید را فراموش خواهید کرد و باید دوباره شروع کنید و زمان باارزش را هدر دهید.

با این حال، شما نباید آنقدر مطالعه کنید که بیمار شوید. تلاش کنید که هر روز یک کار متفاوت را با کامل کردن یک کار متفاوت، یک روز خواندن، یک روز تمرین، یک روز درس خواندن، و غیره حفظ کنید.

با این حال، شما هرگز نباید از فرصت استفاده کنید تا به انگلیسی حرف بزنید، چون این مهم‌ترین کاری است که می‌توانید برای به دست آوردن شیوایی انجام دهید.

خودتان را ملزم کنید تا به زبان انگلیسی فکر کنید. یک راه برای تبدیل شدن از خیلی خوب بودن به روان بودن درانگلیسی، آموزش مغزتان برای فکر کردن به زبان انگلیسی است.

اگر شما بتوانید مغز خود را آموزش دهید تا به زبان انگلیسی فکر کنید، زبان انگلیسی و نوشتاری شما به طور طبیعی‌تر و راحت‌تر روان خواهد شد.

۴. دوستان خود را با زبان انگلیسی آشنا کنید.

بهترین راه برای رسیدن به سطح شیوایی در مکالمه زبان انگلیسی این است که با برخی از دوستان انگلیسی صحبت کرده و با آن‌ها در یک محیط اجتماعی، مانند کافه یا کافه قرار بگذارید.

به این ترتیب، اگر می‌خواهید با همسالان خود تعامل داشته باشید، مجبور خواهید بود با زبان انگلیسی صحبت کنید، اما این کار مانند کار یا مطالعه نیست چون برای شما بسیار سرگرم‌کننده خواهد بود.

۵. از این که مرتکب اشتباه نشوید، نترسید.

بزرگ‌ترین مانع که در راه یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، ترس از ایجاد اشتباه است. این ترس هیچ هدفی ندارد. فقط یک مانع است که مانع رسیدن شما به هدف‌تان می‌شود. بیم آن را نداشته باشید که اشتباه کنید. خجالت نکشید!

البته شما نمی‌توانید در ابتدای کار به زبان جدیدی صحبت کنید. سعی کنید خودتان را با زحمت بیان کنید. به یاد داشته باشید که هر کس در ابتدای یادگیری زبان انگلیسی اشتباه می‌کند. این مرحله‌ی گذار است.

همچنین به خاطر داشته باشید که زمانی که مکالمه زبان انگلیسی را یاد بگیرید، به دنبال کمال نیستید، به دنبال پیشرفت هستید. اشتباه کردن همه بخشی از فرآیند یادگیری است، اشتباهات به شما کمک خواهند کرد که بهتر شوید، پس آن‌ها را در آغوش بگیرید!

آزمون بخش ۳: چرا باید هر روز انگلیسی را تمرین کنید؟

تا هرگز هیچ اشتباهی مرتکب نشوید.
برای یادگیری سریع زبان.
تا انگیزه خود را حفظ کنید.

درباره نویسنده:

Avatar

ثبت ديدگاه