زبانهای خارجی را یاد بگیرید البته اگر می‌خواهید ثروتمند شوید

//زبانهای خارجی را یاد بگیرید البته اگر می‌خواهید ثروتمند شوید

زبانهای خارجی را یاد بگیرید البته اگر می‌خواهید ثروتمند شوید

نویسنده: | ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ ۹:۵۱:۲۷ 30 ژانویه 2019|مقالات|بدون ديدگاه

یادگیری زبانهای خارجی بر توانایی­‌های شما می‌افزاید. اگر به یک زبان خارجی آشنا باشید، می‌توانید با بخش دیگری از فرهنگ و جغرافیای این جهان آشنا شوید.

همچنین می­توانید زبان اصلی خود را بهتر درک کنید و به پیرامون خود از زاویه دیگری نگاه کنید.

به این سخن از استیون هاوکینگ دقت کنید:

“برای میلیون­ها سال، بشر مانند حیوانات زندگی می­‌کرد. سپس اتفاقی افتاد و قدرت تصورات بشریت را متحول کرد. ما آموختیم که صحبت کنیم و یاد گرفتیم که گوش فرا دهیم.” – استیون هاوکینگ، ۱۹۹۳

بدون شک پیش آمده است که بعضی وقت­ها عصبانی، خوشحال، یا غمگین شده‌اید و نتوانسته‌­اید احساسات خود را بیان کنید.

بعضی وقت­ها نمی­‌دانید که چه جمله­‌ای را روی کارت هدیه بنویسید، یا متوجه منظور کامنت فیسبوک فردی که دوستش دارید نمی­شوید.

به یک کلیپ ویدیویی در یوتیوب که در آن یک سگ خانگی در حال هل دادن کالسکه یک نوزاد است خندیده­‌اید، اما متوجه نشده­‌اید که ایتالیایی­‌ها در پس­‌زمینه این ویدیو چه می­‌گویند و به چه چیزی می­‌خندند.

شاید به گوگل ترنسلیت احتیاج دارید تا آن را برای شما ترجمه کند (شاید نتیجه بگیرید). تمام این مثال­‌ها نشان­‌دهنده قدرت و محدودیت زبان است.

یک زبان خارجی می­تواند به شما کمک کند تا به شکل مؤثر­تری مهارت­‌های خود را به جامعه اقتصاد جهانی انتقال دهید. یادگیری موفقیت‌­آمیز یکی از زبانهای خارجی یا هر زبان دیگری، می­تواند به توسعه فعالیت­‌های عصبی مغز شما کمک کند. از زبان سانسکریت گرفته تا زبان اسپانیایی، تا ورود به یک دوره آموزشی فوق‌العاده.

 

زبانهای-خارجی

زبان چیست؟

زبان یک مکانیزم است که ما توسط آن می­‌توانیم افکار خود را سازماندهی کنیم و آنها را انتقال دهیم. این سیستم‌­ها بسیار قدرتمند هستند و در اساس و شالوده اصلی تجربیات انسان­ها ریشه دارند.

زبان‌­شناسان معتقدند هوموساپین­‌ها در حدود ۱۵۰ هزار سال پیش شروع به استفاده از زبان کرده‌­اند. امروزه بیش از ۶۰۰۰ زبان و گویش مختلف در بین ۷.۳ میلیارد نفر از جمعیت جهان وجود دارد. دنیای مدرن و امروزی ما، چه خوب و چه بد، توسط زبان­‌ها و نحوه استفاده ما از آنها شکل گرفته است.

 

از دستور زبان تا واژگان، زبان خارجی می­تواند باعث بهبود زبان اصلی شما شود

ساختار و سازماندهی، ویژگی برجسته یک زبان است. صرف­نظر از اینکه به چه تعدادی از کلمات آشنایی دارید، در صورتی که نتوانید آنها را کنار هم قرار دهید و منظور و مفهوم ایده‌­ها و افکارتان را به درستی به دیگران انتقال دهید، این کلمات هیچ معنی و مفهومی ندارند.

در کمال تعجب، شما متوجه می­‌شوید که با یادگیری یک زبان خارجی می­توانید زبان اصلی خود را بهتر درک کنید. مطالعه یکی زبانهای خارجی به معنی یادگیری قوانین اصلی و اولیه کلمات و نحوه در کنار هم قرار گرفتن آنها است.

قوانین و ساختار هر زبان با زبان دیگر متفاوت است: به عنوان مثال زبان روسی شامل حروف تعریف معین و نامعین نمی‌شود، و زبان انگلیسی مانند زبان‌های لاتین، اسپانیایی و هندی جنسیت را به خوبی بیان نمی‌کند.

یادگیری علم نحو یک زبان دیگر می­تواند درک کلی زبان‌شناسی شما را وسیع­‌تر کند. همانطور که در حال یادگیری ساختار و قوانین زبان دیگری هستید، زبان اصلی شما به یک منبع مقایسه و ارجاع تبدیل شده و به این ترتیب شما می­توانید قوانین و قراردادهای آن را بهتر درک کنید.

مهارت­‌های نوشتاری و گفتاری شما بهبود پیدا می­‌کند و درک متون دشواری مانند نمایش­‌های شکسپیر یا کتب دانشگاهی برای شما راحت­‌تر می‌­شود.

به زبان ساده‌تر، یادگیری دستور زبان یک زبان خارجی، تمرینات مربوط به نحو زبان اصلی­تان را برای شما به ارمغان می­‌آورد که باید در دوران ابتدایی می­‌آموختید اما احتمالاً از آن غافل شده­ بودید.

زبان انگلیسی ترکیبی از زبان­های دیگر است و فقط یک درصد از کلمات آن منحصر به فرد است؛ ۹۹ درصد دیگر آن در این قرن­ها به وسیله ارتباطات و مکاتبات مختلف وارد این زبان شده­‌اند.

فرقی نمی­کند که کدامیک از زبانهای خارجی را مطالعه می‌کنید، شما می­توانید زبان انگلیسی را در جوهره آن بیابید، و به همین دلیل هم می­توانید هر دو فرهنگ و تمدن را بهتر بشناسید.

 

یادگیری زبان دوم می‌تواند زندگی شما را گسترده­‌تر کند

قطعاً در تصورات خود زندگی دیگری جدا از زندگی فعلی خود را رویا­پردازی کرده‌­اید. شاید در رویاهای خود در حال خرید نان باگت و چانه زدن در یک نانوایی فرانسوی هستید، یا در مورد بازی شطرنج به زبان روسی بحث می­‌کنید.

شما نمی‌­توانید زندگی دیگری داشته باشید، اما یادگیری گفتگو و ارتباط برقرار کردن در یک زبان خارجی دیگر موقعیتی را برای شما فراهم می‌­آورد تا بتوانید بعد دیگری به خصوصیات شخصیتی خود بیافزایید.

شما به یک روش تفکر و یک ادبیات دیگر، موسیقی، سیاست، و اخبار … دسترسی پیدا می­‌کنید.

اساساً یک زبان دوم، امکان عضویت در یک فرهنگ و تمدن دیگر را برای شما به ارمغان می آورد. این عضویت باعث می­شود تا بتوانید با افرادی که در آن زبان معاشرت می‌کنند ارتباط برقرار کنید.

یادگیری گفتگو با افراد دیگر، در زبان آنها، باعث می­شود تا شما بتوانید بینش دقیقی از زندگی آنها داشته باشید.

همانطور که یک کودک در ابتدا از کلمات و جملات ابتدایی و ساده­‌تر در مکالمات خود استفاده می­‌کند و به مرور زمان پیشرفت می‌کند و از کلمات دقیق و ظریف و مکالمات کامل­تری استفاده می­کند، وقتی فردی بتواند از زبان دیگران استفاده کند قطعاً می­تواند به مرور زمان افکار دیگران را بهتر درک کند.

این آشنایی با زبانهای خارجی دیگر و مشایعت با فرهنگ و تمدن آن زبان می‌تواند شما را از لحاظ فکری و شخصیتی به فرد غنی تری تبدیل کند.

می­توانید از افرادی که در خانه­‌هایی بزرگ شده­‌اند که در آنها به دو زبان تکلم می­شده سؤال کنید: آنها می­توانند برای شما توصیف کنند که چگونه در دو جهان و در دو نقش بازی می­کرده­‌اند، و چگونه این گرانبهاترین اتفاق زندگی آنها بوده است.

 

زبانهای خارجی

 

بله، پول هم همراه با آن خواهد بود

کارکنانی که به زبان­های خارجی مختلف آشنایی دارند در محل کارشان مورد توجه بیشتری قرار می­گیرند و ارزش‌های والایی برای مهارت­‌های آنها در نظر گرفته می‌شود.

متخصصان اقتصاد می­گویند کارکنانی که به زبان انگلیسی و اسپانیایی صحبت می­‌کنند نسبت به کارکنان بومی ۱.۵ درصد حقوق بیشتری دریافت می­‌کنند؛ افرادی که به زبان آلمانی آشنایی دارند ۳.۸ درصد حقوق بیشتری دریافت می­‌کنند.

تقریباً تمامی صنایع، آموزشگاه‌­ها، شرکت­‌های تفریحی و گردشگری، امور سرمایه­‌ای و مالی، ارزش بیشتری برای کارکنانی که بتوانند در بازارهای جدید مثل کشورهای برزیل روسیه چین و هند حضور داشته باشند قائل هستند.

اگر بتوانید به دو زبان صحبت کنید، می‌توانید با هزینه کمتری کارایی دو کارمندی را که هر کدام به یک زبان آشنا هستند داشته باشید. نیاز به بیان آن نیست، اما این مهارت شما را به یک کالای جذاب تبدیل می کند.

شرکت‌­هایی که تمرکز آنها به طور خاص بر روی بخش­های بین­‌المللی است به دنبال افرادی هستند که بتوانند به چند زبان مختلف صحبت کنند.

دور از ذهن نیست که یک دانش‌­آموز معمولی به دلیل مهار‌‌‌‌ت‌­های زبان خارجی خود بتواند شغل فو‌ق‌­العاد‌ه‌­ای داشته باشد، در حالیکه همتای او که ممکن است توانایی­های بیشتری هم داشته باشد سال­ها به دنبال یک جایگاه قابل قیاس با جایگاه او است.

به­ علاوه، بیشتر افرادی که بحران اقتصادی را تجربه کرد­اند می­دانند که بهتر است مهارت­‌های وفق‌پذیر مختلفی داشته باشند، که از جمله آنها روان صحبت کردن در زبان­های دیگر است.

محاسبه عدد­های خاص و مشخص دشوار است، اما فرا گرفتن یکی از زبانهای خارجی می‌تواند بسیاری از موقعیت­های شغلی و حرفه­ای مناسبی را برای شما به ارمغان بیاورد.

گاهی مشخص کردن ارزش و اهمیت یک زبان خارجی بسیار دشوار است: احتمالاً شما می­توانید حقوق بیشتری دریافت کنید، اما اندازه­‌گیری میزان رضایت و خشنودی­‌ای که انعطاف‌­پذیری شغل شما برای شما که به زبان­های مختلف تسلط دارید به ارمغان می­‌آورد دشوار خواهد بود.

در اختیار داشتن گزینه‌­های بیشتر برای انتخاب محل زندگی و محل اشتغال که به شما اجازه می‌­دهد تا بتوانید زندگیتان را با شرایط دلخواه­تان پیش ببرید، باعث می‌­شود تا درآمد خوبی داشته باشید و از سبک زندگی خودتان رضایت داشته باشید.

 

یادگیری زبانهای خارجی باعث می­‌شود تا مغزتان جوان باقی بماند

اگر هنوز متقاعد نشده‌­اید که آشنایی با زبانهای خارجی دیگر می­‌تواند بر درآمد شما بیافزاید و کیفیت زندگی شما را تغییر دهد، ممکن است بخواهید بدانید که چگونه یک زبان خارجی می­تواند به شما کمک کند تا عمر بیشتری داشته باشید.

یادگیری یک زبان باعث می‌شود تا قشر خاکستری مغز شما فعال شود و این برای مغز شما به مانند یک تمرین است. تحقیقات عصب‌شناسی نشان می­دهند قشر خاکستری مغز افرادی که به زبان دوم تسلط دارند نسبت به افراد عادی از چگالی بیشتری برخوردار است و عملکرد بهتری دارد.

یادگیری زبان دوم یا یکی از زبانهای خارجی یک تمرین برای مغز شما محسوب می­شود و مغز شما می‌­تواند با گذشت زمان بهتر تغییر کند (نوروپلاستی) که در بلندمدت فواید بسیاری را برای شما به ارمغان می­آورد.

همچنین تحقیقات دیگری نشان می­دهد که یادگیری زبان دوم می‌تواند شروع بیماری­هایی مثل آلزایمر و جنون را به تأخیر بیندازد، برخی از مطالعات نشان می­دهند که افرادی که به بیش از یکی از  زبانهای خارجی آشنایی دارند نسبت به آنهایی که تنها به یک زبان آشنایی دارند چهار سال بیشتر عمر می­‌کنند.

معمولاً به بیمارانی که در مراحل ابتدایی آلزایمر قرار دارند پیشنهاد می­شود زبان دیگری را یاد بگیرند تا بتوانند توانایی مکانیزم دفاعی مغزشان را بهبود ببخشند.

 

سلامتی، ثروت و شادمانی، آیا این کافی نیست؟

شما می‌توانید به سرعت و به آسانی یکی از مهمترین زبانهای خارجی یعنی انگلیسی را یاد بگیرید. هر جا که بخواهید و هرجا که هستید می‌توانید مطالعه کنید. نیازی نیست که به کلاس انگلیسی بروید و یا زمانی را برای آموزش در خارج از منزل برنامه‌ریزی کنید. در انگلیسی با کورش، آموزش همیشه در کنار شماست.

می‌توانید درس‌های آنلاین را در کامپیوتر خود ذخیره کنید. بنابراین می‌توانید حتی زمانی که ارتباط اینترنتی ندارید، انگلیسی یاد بگیرید.

بزرگترین مزیت انگلیسی با کورش این است که شما قادر خواهید بود دوره‌های زبان انگلیسی را با وقت آزاد خودتان یاد بگیرید. به این معنی که شما می‌توانید انگلیسی را با سرعت دلخواه خود تنظیم کنید.

می‌خواهید یک درس در روز، یک درس در هفته، یا ده درس در روز را مطالعه کنید؟ تصمیم با شما است! محدودیت زمانی وجود ندارد. هر درس تنها حدود ۳ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد.

ثبت ديدگاه