امتحان IELTS و ۸ دلیل که باید مهارت­‌های زبان انگلیسی خود را بسنجید

//امتحان IELTS و ۸ دلیل که باید مهارت­‌های زبان انگلیسی خود را بسنجید

امتحان IELTS و ۸ دلیل که باید مهارت­‌های زبان انگلیسی خود را بسنجید

نویسنده: | ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ ۸:۲۱:۵۹ 9 ژانویه 2019|مقالات|بدون ديدگاه

 

امتحان IELTS بدهید و مهارت­‌های زبان انگلیسی خود را بسنجید

 

امتحان IELTS یکی از مرسوم‌­ترین آزمون­های زبان انگلیسی است که به طور گسترده­‌ای پذیرفته شده است و مورد قبول بسیاری از دانشگاه­ها و شرکت­ها می‌­باشد.

آیا برنامه­‌ریزی کرده‌­اید که خارج از کشور تحصیل کنید؟

آیا می‌­خواهید در یک دانشگاه بین­‌المللی درخواست پذیرش کنید؟

آیا مشتاق هستید که در یک کشور انگلیسی زبان کار کنید؟

امتحان IELTS بدهید و مهارت­‌های زبان انگلیسی خود را بسنجید

 

  1. برای تمام مراحل زندگی شما مفید است

اگر بتوانید آزمون IELTS را با موفقیت پشت سر بگذارید، می‌توانید در بسیاری از دانشگاه­ها، مؤسسات، و شرکت­ها درخواست پذیرش ارسال کنید، برای مهاجرت اقدام کنید، که این آزمون لازمه پذیرش آنها است.

 

  1. رسمیت داشتن در سرتاسر جهان

امتحان IELTS به عنوان یک گواهی معتبر تخصص در زبان انگلیسی شناخته می‌شود و در بیش از ۱۳۵ کشور و بیش از ۹۰۰۰ سازمان به رسمیت شناخته شده است و در زمینه­‌های تحصیلی، مهاجرتی، و مشاغل، کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می­‌گیرد.

علاوه بر شهرت و اعتبار جهانی، به دلیل برخورداری از بروز­ترین و با کیفیت­‌ترین ضوابط و معیارها در سؤالات، این آزمون زبان انگلیسی به طور گسترده در سرتاسر جهان شناخته شده است.

 

  1. یک تمرین خوب برای مهارت­‌های زبان انگلیسی شما است

شرکت در امتحان IELTS شما را در شرایطی قرار می‌دهد که گویا دانش زبان انگلیسی خود را در کشوری که زبان رسمی آن انگلیسی است مورد استفاده قرار می‌دهید.

این آزمون به شکلی طراحی شده است که مهارت­های زبان انگلیسی شما را در شرایط مختلف ارزیابی می­کند – مهارت­های صحبت کردن، مهارت­های شنیداری، مهارت­های خواندن و نوشتن – و شامل یک مکالمه زنده است که در این حالت فردی توانایی مکالمه شما را ارزیابی خواهد کرد.

شما در شرایط مکالمه با همکارانتان در دانشگاه، یا شرایط مکالمه با مشتریان‌تان، یا شرایط یک سفر تفریحی در خارج از کشور قرار خواهید گرفت و به این ترتیب در شرایط واقعی مهارت­‌های شما آزموده می‌­شود.

 

  1. دقت و راستی‌آزمایی در نتایج و سطح زبان انگلیسی شما

افرادی که آزمون IELTS شما را بررسی می‌کنند ضوابط و معیارهای مؤکد و منظمی را برای هر آزمون در نظر می­گیرند، به این ترتیب نتایج حاصله دقیقاً سطح زبان انگلیسی شما را مشخص خواهد کرد.

آزمون IELTS در ۹ امتیاز دسته‌­بندی می­شود. اگرچه  اصطلاحاتی مانند “قبول شدن” یا “قبول نشدن” در این آزمون به کار نمی‌رود، اما امتیازهای بین ۶ تا ۷ برای بیشتر مؤسسات امتیازی قابل قبول محسوب می­‌شود.

اگر امتیاز شما پایین­‌تر از ۵ باشد، پیشنهاد می‌­شود این آزمون را مجدداً امتحان کنید.

این سیستم ۹ امتیازی در سطح جهانی مورد استفاده قرار می­‌گیرد تا اطمینان حاصل شود نتایج حاصله از ثبات قابل قبولی برخوردار باشند.

 

  1. امتیازهای مشخصی وجود دارد که مورد نیاز برخی دانشگاه­ها و شرکت­ها است

وقتی یک دانشگاه، شرکت، یا یکی از مؤسسات اداری، گذراندن آزمون IELTS را به عنوان یکی از مهارت­های مورد نیاز لحاظ می­‌کنند، معمولاً یک امتیاز خاصی را به عنوان حداقل در نظر می­گیرند.

سیستم “The Global  Recognition” آزمون IELTS دقیقاً به شما می­‌گوید کدام یک از مؤسسات آزمون IELTS را به رسمیت می‌شناسند و حداقل نمره مورد نیاز را برای هر کدام از آنها مشخص می­‌کند.

 

  1. دو نوع آزمون وجود دارد که می‌توانید هر کدام از آنها را انتخاب کنید

شما می‌­توانید با توجه به نوع مؤسسه‌­ای که می‌خواهید نتایج آزمون­تان را برایشان ارسال کنید و همچنین با توجه به اهداف شخصی­تان، بین IELTS Academic و IELTS General یکی را انتخاب کنید.

برای درخواست­های پذیرش دانشگاهی در رشته‌­های کارشناسی و کارشناسی ارشد، و همچنین درخواست­های کار برای شرکت‌هایی که در کشورهای با زبان رسمی انگلیسی هستند، IELTS Academic گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

برای افرادی که می­خواهند یک دوره آموزشی را بگذرانند یا بدون افزایش سطح آموزشی، تحصیلاتی داشته باشند، IELTS General نیز کافی است.

همچنین برای کار و سفرهای خارجی یا مهاجرت در کشورهایی که زبان رسمی آنها انگلیسی است، این آزمون مناسب است.

 

این مقاله را نیز بخوانید: آموزش تصویری رایتینگ ایلتس به چه شکل است؟

 

اما اگر هنوز مشخص نکرده‌­اید که می­‌خواهید از نتایج آزمون­تان چه استفاده‌­ای کنید، IELTS Academic را انتخاب کنید که در موقعیت‌­ها و شرایط بیشتری قابل قبول و مورد استفاده است.

 

  1. انگلیسی بریتانیایی یا انگلیسی آمریکایی؟ هر دو!

از لحاظ املایی، دستور زبان و انتخاب کلمات، IELTS هر دو زبان را پوشش می­دهد.

اگر بخواهید تحصیلات­تان را در آمریکا، در انگلستان یا حتی کشورهای دیگری که زبان رسمی انگلیسی دارند، مانند استرالیا، کانادا، نیوزیلند، بگذرانید، IELTS این امکان را برای شما فراهم می­آورد تا بتوانید گوش­تان را با لهجه­‌های مختلف انگلیسی آشنا کنید – بخش ارزیابی خوانایی شامل ترکیبی از همه آنها خواهد بود.

دلیل آن این است که امتحان IELTS توسط استرالیایی­‌ها، نیوزیلندی‌­ها، انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها طراحی شده است.

آنها سعی دارند تا رویکرد واقع­بینانه‌­ای ایجاد کنند تا تمام حالت­‌های مختلف زبان انگلیسی در تبلیغات، روزنامه­‌ها، کتاب­ها و شرکت­ها را که در کشورهای مختلف استفاده می­شود پوشش دهد.

 

  1. در ۱۴۰ کشور و در سرتاسر جهان در دسترس است

به زودی شما می‌توانید به طور منظم در یک سال، در بیشتر از ۹۰۰ دفتر مشاوره بریتانیا در سراسر جهان برای آزمون IELTS اقدام کنید.

می­توانید به راحتی و به صورت آنلاین ثبت نام کنید. پس از آن، دفتر مشاوره بریتانیایی در کشور شما روند ثبت نام شما را تکمیل خواهد کرد و آن را به نزدیک­ترین محل برگزاری آزمون ارسال می­‌کند.

نتایج آزمون ۱۳ روز بعد از اتمام آزمون مشخص خواهد شد و در صورت تمایل شما مستقیماً به مؤسسه یا سازمانی که مشخص کرده­اید ارسال می‌شود.

درباره نویسنده:

Avatar

ثبت ديدگاه